НОВИНИ: Чемпіонат України

Технічні результати в історії "Волині"

26 травня 2013р., 18:24
Технічні результати в історії

Неявка криворізького "Кривбасу" на сьогоднішній календарний матч чемпіонату України автоматично означає, що "Волині" буде зараховано технічну перемогу з рахунком 3:0. Щоправда, це рішення буде прийняте пізніше дисциплінарними органами українського футболу й наразі немає жодних передумов стверджувати протилежне. Відповідно, лучани здобувають у останньому матчі поточного чемпіонату технічну перемогу.

Парадоксальні «+:–»

Саме ж поняття «технічний результат матчу» присутнє у футболі, хоча й не завжди адекватно сприймається уболівальниками, адже перемога чи поразка без гри не завжди задовольняють бажання глядача побачити поєдинок і насолодитися реальною перемогою чи просто побачити матч улюбленої команди згідно календаря змагань. Проте такі речі, на жаль, трапляються у зв’язку з різноманітними обставинами, котрі рідко коли пов’язані з самим футболом. Дискусійним є й сам характер технічних результатів. Адже у випадку, коли одній з команд просто записується в актив три очка, а результат відзначається математичними значками «+:–», дає фору суперникам, які зіграли свої матчі з невдахою і отримали перевагу у вигляді забитих голів. З іншого боку, якщо одна з команд отримує технічну перемогу з рахунком «3:0», то не надто адекватною є ситуація, коли в турнірній таблиці голи такому клубу записані, а у списках бомбардирів не відображаються, бо їх реально ніхто не забивав.

Звичайно, що луцька «Волинь» за свою історію мала б зустрічатися й з подібними технічними результатами. Й, зазначимо, що сьогоднішня перемога «3:0» над «Кривбасом» є вже 22 подібним випадком у реєстрі лучан, але вперше волинянам присуджують не "математчну" (+:–), а результативну (3:0) перемогу.

Та в даному аспекті усі результати даного плану варто розподілити на дві групи. Перша, пов’язана з неявкою суперника на гру або його зняттям з розіграшу – у будь-якому випадку одна з команд отримує перемогу, а інша – поразку, без проведення матчу. Друга – стосується тих випадків, коли з певних причин, як правило, пов’язаних з порушеннями регламенту, анулюється результат проведеного матчу, а одному з суперників присуджується технічна перемога.

Від Ізмаїла до Кіровакана

Перші технічні результати для волинян датовані 1969 та 1972 роками, коли їх суперників, відповідно – «Дунаєць» Ізмаїл та «Маяк» Харків було знято із змагань після першої половини турніру, а наша команда, таким чином, у другому колі обох сезонів записала до свого активу по перемозі без гри. Цікавим нюансом цих матчів, що не відбулися є те, що і «Дунаєць», і «Маяк» знімалися з розіграшу не у зв’язку з якимись проблемами, а централізовано – Федерацією футболу через надто погані результати у виконанні обох вищезазначених колективів.

Ну, а з оказією анулювання зіграного матчу лучани вперше зустрілися 1980 році. У домашній грі проти херсонського «Кристалу» волиняни здобули перемогу 2:0, але недогляд тренерського штабу призвів до того, що у складі торпедівців було проведено чотири заміни, в той час, як регламентом дозволялися тільки три. Результат був опротестований і лучанам було зараховано поразку –:+.

Наступна подібна прикрість трапилася через 10 років – у сезоні 1990. Безлад та анархія конаючого СРСР відобразилися на усіх сферах життя та, звичайно, не обійшли і футбол. На старті того чемпіонату виявилося, що не всі команди-учасниці є ознайомленими з регламентом з тієї причини, що їм його просто не надіслали з союзної федерації футболу. Тим часом у тому регламенті, в порівнянні з попереднім сезоном, були суттєві зміни, котрі стосувалися кількості жовтих карток, після яких гравець зобов’язаний пропускати матч (відтепер дискваліфікація наступала не після двох, а після трьох попереджень). У ролі невдах, до кого регламент не дійшов, виявилась і «Волинь». Проблеми виникли у середині першого кола, коли у матчах з брестським «Динамо» і гродненським «Хіміком» за лучан грали футболісти, котрі мали б пропускати гру з-за третього попередження за новим регламентом, якого ніхто й в очі не бачив, але пропустили попередні поєдинки після двох «гірчичників». Тільки через два місяці цей факт був помічений союзною федерацією, яка анулювала результати і присудила «Волині» замість перемог 4:0 і 1:0 дві поразки по 0:3. Зазначимо, що з тієї ж причини у тому році київському «Динамо» «впаяли» 0:3 у кубковому матчі з «Текстильником» (Камишин), який кияни виграли 7:1.

А що стосується лучан, то технічні результати сезону-90 на тому не скінчилися. На початку вересня наша команда повинна була зіграти свої календарні поєдинки у Ленінакані та Кіровакані. Та саме у цей час у Вірменії та Азербайджані було введено військовий стан через збройний конфлікт у Нагорному Карабасі. З цієї ж причини було відмінено майже всі авіарейси у згаданий регіон. Зрозуміло, що потрапити на матчі у лучан змоги не було, а крім того, проведення згаданих поєдинків взагалі стояло під питанням з-за звичайних міркувань безпеки. Проте московські виродки з федерації футболу вирішили, що матчі відбуваються не тільки за будь-якої погоди, але й за будь-яких умов і присудили «Волині» поразку 0:3 за неявку на матч з «Шираком», а гру з «Лорі» таки перенесли на кінець чемпіонату. Зрозуміло, що до Кіровакана «Волинь» не полетіла і у листопаді, за що отримала ще одне 0:3.

Не змінилася ситуація й у наступному чемпіонаті, який, на щастя, став останнім з числа радянських першостей. Однак, на цей раз перша «ластівка» трапилася у Луцьку, куди не приїхав «Гоязан» з Казаху, за що отримав поразку, але вже згідно ще одного нового регламенту – не 0:3, а –:+. У свою чергу «Волинь» у другому колі не виїхала на матчі до Гянджи та Агдаму, хоча причини на цей раз були більш банальними – окрім напруженої ситуації в Азербайджані у лучан розпочиналися фінансові проблеми і дороговартісний виїзд у сукупності з питаннями безпеки вирішили відмінити. Відзначимо, що, однак, до того ж Казаху «Волинь» таки прибула і виграла у господарів 3:2.

Ех, "Динамо" - не "Волинь"...

У чемпіонатах України перший технічний результат очікував на волинян досить несподівано. Вже після завершення третього чемпіонату з’ясувалося, що в матчі 28-го туру «Таврія» - «Волинь» у складі господарів грав футболіст, який мав би пропускати матч через перебір попереджень. Відповідно, результат 2:1 анулювали і лучанам присудили перемогу, яка, до речі, дозволила нашій команді піднятися з дванадцятого на одинадцяте підсумкове місце. Парадоксально, але у п’ятому чемпіонаті технічної поразки у грі з сімферопольцями зазнала уже «Волинь», але з дещо інших причин. Справа у тому, що на перший матч другого кола до Сімферополя лучани не прибули. Причина проста – внаслідок поганої погоди було відмінено авіарейси на Крим, а переносити поєдинок на кілька годин господарі відмовилися. У результаті – до Сімферополя лучани не потрапили, за що, згідно регламенту, отримали –:+. В даному аспекті відзначимо, що логіка вітчизняних футбольних функціонерів працює за принципом «закон, як дишло». Усі пам’ятають неявку київського «Динамо» до Кривого Рогу саме з-за погодних умов і той факт, що цей матч таки перенесли на наступний день всупереч регламенту. А не так давно полтавська «Ворскла» не потрапила до Харкова і отримала поразку, а у сезоні 2008/09 івано-франківське «Прикарпаття» не змогло вилетіти до того ж таки Криму, але отримало «добро» ПФЛ на перенос гри через погані погодні умови, які завадили прикарпатцям вилетіти на поєдинок…

"На гру не з`явилися"...

Під час виступів волинян у першій лізі в другій половині 90-х технічні результати стали традицією. Щосезону якась із команд знімалася із змагань, провівши лише половину матчів і у другому колі їй зараховувалися поразки –:+. Небезпечними на непроведення календарних ігор були й останні тури чемпіонатів. Так, аж тричі до Луцька не приїжджали суперники нашої команди саме на заключні поєдинки. І якщо неявку сєверодонецького «Хіміка» у сезоні 1997/98 та сумського «Спартака» (2000/01) ще можна пояснити тим, що на момент гри ці команди були фактично вибулими в другу лігу, то неявка запорізького «Торпедо» в сезоні 1998/99 взагалі виглядає цікаво, оскільки у підсумку запоріжці виявилися третіми й претендували на вихід до вищої ліги. Цікаво, що наступного року торпедівці у другому колі знялися з розиграшу і «Волинь» у домашньому матчі знову отримала перемогу +:–. Таким чином, виник цікавий прецедент, коли двічі поспіль суперник у Луцьку не грав і віддавав нашим землякам очки без гри.

Окремо варто виділити технічну перемогу «Волині» у кубковому протистоянні сезону 1997/98 з ровеньківським «Авангардом-Індустрією». Суперники, дізнавшись, що на цей поєдинок їм доведеться долати надто велику відстань, просто відмовилися від матчів і знялися з кубкового розиграшу. Зрозуміло, що «дірок» у кубковій сітці бути не може і лучанам за цим фактом необхідно записувати перемогу +:–. Але проблема в тому, що за регламентом команди змушені були проводити на даній стадії два матчі й виникає питання – скільки технічних перемог належить волинянам – одна, чи дві? Найбільш логічною відповіддю, певне буде та, що дана одним з найавторитетніших статистиків України – Юрієм Ландером. Оскільки результат протистояння був вирішений саме після першої неявки ровеньківців, за яку й записуємо технічну перемогу на користь «Волині», а лише після цієї неявки суперники автоматично знімаються з розіграшу й виключаються з числа учасників Кубка, то другий технічний результат уже не потрібен, адже доля раунду вирішена, а суперника немає у списку учасників.

Коли ануляція - капітуляція

Щодо анульованих результатів у матчах за участю «Волині», то він у цей період був лише один – у сезоні 1999/00 в матчі «Чорноморець-2» Одеса – «Волинь» у складі господарів на поле вийшов підставний гравець (до речі, дуже нетипове для першої ліги порушення). Після з’ясування усіх подробиць результат 1:1 анулювали, а лучани отримали технічну перемогу.

Щодо останніх сезонів, то результати +:– для «Волині» трапились тричі – у сезоні 2008/09 "Волинь" отримала технічну перемогу над "Княжою" з Щасливого, а у сезоні 2006/07 - над «Борисфеном», який також знявся з розиграшу.

Відзначимо також два моменти, які стосуються ануляції результатів і є менш помітними в історії нашої команди. Перший з них, певно, ще пам’ятний лучанам, адже у чемпіонаті 2006/07 сумський «Спартак» знявся з першості, не провівши 50% ігор й усі матчі за його участю були анульовані і викреслені з турнірної таблиці разом з самою командою. Для «Волині» це обернулося тим, що заслужена перемога 4:1 так і не відобразилася у турнірному літописі команди, як і дублі Руслана Майдана та Майкла Алозі.

А от другий факт стосується факту злочинної недбалості футбольних функціонерів. Справа у тому, що в сезоні 1995/96 у матчі «Чорноморець» – «Волинь» у складі одеситів брав участь гравець, який не був заявлений на гру саме на момент її проведення, заявка відбулася на два дні пізніше. За логікою речей результат 4:1 на користь господарів повинен був би бути також анульованим, а «Волинь» мала б отримати перемогу за порушення регламенту суперником. Однак, розгляд цього питання так і не дійшов до свого логічного завершення. Саме в цей час у футбольному господарстві України відбулася «революція», пов’язана із переходом повноважень по проведенню змагань від ФФУ на чолі з В.Банниковим до щойно створеної ПФЛ під керівництвом Г.Суркіса. На якому етапі зміни влади було «загублено» це питання – невідомо, але факт залишається фактом – органи футбольного правосуддя так і не виконали свою функцію, залишивши волинян без перемоги.

Пропонуємо уболівальникам ознайомитися з усіма технічним результатами матчів за участю «Волині»:

1969 «Торпедо» Луцьк – «Дунаєць» Ізмаїл +:–

1972 «Маяк» Харків – СК Луцьк –:+

1980 «Торпедо Луцьк – «Кристал» Херсон –:+ (анульовано результат 2:0)

1990 «Волинь» – «Динамо» Брест 0:3 (анульовано результат 4:0)

1990 «Волинь» – «Хімік» Гродно 0:3 (анульовано результат 1:0)

1990 «Лорі» Кіровакан – «Волинь» 3:0 (неявка)

1990 «Ширак» Ленінакан – «Волинь» 3:0 (неявка)

1991 «Волинь» – «Гоязан» Казах +:– (неявка)

1991 «Динамо» Гянджа – «Волинь» +:– (неявка)

1991 «Карабах» Агдам – «Волинь» +:– (неявка)

1993/94 «Таврія» Сімферополь – «Волинь» –:+ (анульовано результат 2:1)

1995/96 «Таврія» Сімферополь – «Волинь» +:– (неявка)

1997/98. Кубок України «Волинь» – «Авангард-Індустрія» Ровеньки +:– (неявка)

1997/98 «Волинь» – «Хімік» Сєверодонецьк +:– (неявка)

1998/99 «Шахтар» Макіївка – «Волинь» –:+

1998/99 «Волинь» – «Торпедо» Запоріжжя +:– (неявка)

1999/00 «Чорноморець-2» Одеса – «Волинь» –:+ (анульовано результат 1:1)

1999/00 «Волинь» – «Торпедо» Запоріжжя +:–

2000/01 «Волинь» – «Спартак» Суми +:– (неявка)

2006/07 «Волинь» – «Борисфен» Бориспіль +:–

2008/09 «Волинь» – «Княжа» Щасливе +:–

2012/13 «Волинь» – «Кривбас» Кривий Ріг 3:0 (неявка)

логотип Волинь Волинь
3 : 0
логотип Кривбас Кривбас
Чемпіонат України
Прем'єр-ліга 2012/13 (30 тур)
18:00, 26.05.2013

Матч-центр
Останній матч

Чемпіонат України
8 тур

Волинь
1:0
Металург Д
м.Луцьк, "Авангард"
17:00, 1 вересня 2013р.
глядачів: 3786
Все про матч
Останній матч

Чемпіонат молодіжних команд
8 тур

Волинь-М
2:2
Металург-М Д
м.Луцьк, "Підшипник"
13:00, 31 серпня 2013р.
глядачів: 200
Все про матч
Турнірна таблиця
М КОМАНДА І О
1 Металіст 8 20
2 Шахтар 8 19
3 Дніпро 8 17
4 Чорноморець 8 17
5 Ворскла 8 15
6 Динамо 8 14
7 Зоря 8 12
8 Металург Д 8 10
9 Іллічівець 8 10
10 ФК Севастополь 8 9
11 Волинь 8 9
12 Карпати 8 7
13 Металург З 8 6
14 Говерла 8 4
15 Арсенал 8 4
16 Таврія 8 3
Детальна таблиця
Турнірна таблиця
М КОМАНДА І О
1 Шахтар-М 8 21
2 Металург-М Д 8 17
3 Металург-М З 8 17
4 Дніпро-М 8 15
5 Динамо-М 8 15
6 Іллічівець-М 8 15
7 Карпати-М 8 11
8 Зоря-М 8 11
9 ФК Севастополь-М 8 10
10 Арсенал-М 8 10
11 Металіст-М 8 9
12 Ворскла-М 8 9
13 Таврія-М 8 6
14 Говерла-М 8 6
15 Волинь-М 8 5
16 Чорноморець-М 8 2
Детальна таблиця
Як ви оціните трансферну політику "Волині" у літнє міжсезоння
Як ви оціните трансферну політику "Волині" у літнє міжсезоння
Українські новачки - це добре, але може не вистачити часу для їхньої адаптації в УПЛ (5) - 15.63%
Прекрасно, адже в команду прийшли українські виконавці (14) - 43.75%
Потрібен час для того, щоб оцінити правильність кадрових рішень (8) - 25%
Іншого варіанту, ніж робити ставку на власних футболістів у "Волині" немає (5) - 15.63%