Чемпіонат України. 1-й тур. "Волинь" - "Карпати" Львів 1:1
  • gallery
  • video

13 липня 2012р., 21:14
Волею календаря стартовий матч для «Волині» виявився дербі із затятим суперником – львівськими «Карпатами». Вболівальники чекали на цей подинок і з огляду на принциповість двобою, і з огляду оцінки поповнення, яке з`явилося у «Волині» влітку.

Погода сприяла матчу – напередодні сильна злива пригамувала спеку, водночас газон «Авангарду» перебував у чудовому стані. Окремий сюрприз – нове табло, здатне показувати чітке відео, спеціальні програмки-віяла, які можна використовувати для вболівання. Додавати градусу вболівання було не варто, адже всі чудово розуміли – гра з «Карпатами» - це і старт сезону, і дербі, у якому «Волинь» давно не вигравала або принаймні здобувала нічию.

У старті Анатолій Демяненко виставив ударну одинадцятку, яка вималювалася після двох зборів у Словенії та селекційної роботи. У воротах – Максим Старцев, захист – Сергій Сімінін, Ванче Шиков та два новачки-болгара – в центр Валєнтін Ілієв та ліворуч – Петер Занєв. Центральних хавбеків грали Ігор Скоба та Ерік Біквалфі. Вінгери – Пилипчук та Лопес. У нападі – Шумахер, який чудово провів збори, та ще один новачок – швейцарець Даніель Суботіч.

«Карпати» відверто провалили минулий сезон, але в еліті дивом таки врятувалися. До нового сезону галичан готував Павло Кучеров – не нова людина у львівському клубі, яка знає можливості гравців «Карпат». У міжсезоння львівський клуб полишили відомі виконавці: Даніило Авелар, Артем Федецький, Андрій Тлумак, Тарас Петрівський і Борха Гомес. З-поміж новачків виділимо центрального захисника «Оболоні» Ігоря Пластуна та продовження перебування в команді Олександра Гладкого. Несподіванкою виявилася відсутність у стартовому складі Ігоря Худобяка – центрального хавбека грав Гудима.

«Волинь» без розвідки почала поєдинок, атакуючи широко і максимально зібрано діючи у захисті. Вже на 2 хвилині Пилипчук заробив перспективний штрафний, «посадивши» на картку центрального захисника гостей Озарківа. Бікфалві правою ногою закручував кулю у лівий від Богатінова кут, але не «докрутив» зовсім небагато.

З 10 по 25 хвилину «Волинь» видала класний відрізок, втративши кілька чудових нагод відкрити рахунок. Спочатку активний Лопес звично змістився із правого флангу у центр та лівою перевірив пильність кіпера. Богатінов потягнув удар на кутовий. Через мить Ерік Бікфалві виконав класний простріл і тільки трохи не вистачило нападникам лучан, аби дотягнутися до кулі. У наступній атаці господарів аналогічний участь чекала і класну подачу Сімініна.

«Волинь» грала рваним темпом, не форсуючи подій, але впевнено ведучи гру. І ось Сергій Пилипчук втрачає стовідсотковий шанс, вирішивши пробити зльоту після чергового кросу Лопеса. Шкода, бо до воріт було метрів вісім, а навколо – жодного оборонця.

«Карпати» у ці хвилини майже не доходили до воріт «Волині». Але атакам «Волині» чогось не вистачало: то Бікфалві перетримав м’яча, то Шумахер не зміг його вкокоськати після чудового пасу Лопеса, то Ілієв пробив вище головою після кутового, то Скоба ледь не поцілив у кут зі штрафного.

І як грім серед ясного неба прогримів вихід Лукаса на володіння Старцева. Іспанський нападник обіграв Маскима, але кут обстрілу був занадто гострий і «Волині» поталанило.

На другий тайм наставник «Карпат» випустив Худобяка замість Гудими і гостям вдалося налагодити гру. Утім, на початку тайму лучани двічі загрожували воротам Богатінова. Спочатку Лопес виконав черг врий простріл на який, як і в матчі з «Шахтарем» навесні, набігав Пилипчук, але цього разу захисники в останній момент зарадили голу Сергія. Згодом Бікфалві закручував м’яча зі штрафного, а на підборі Суботіч вдарив «по горобцях».

З якогось дива «волиняни» почали припускатися дивних помилок в захисті. Спочатку Старцев вкиданням м’яча почав контратаку львів’ян. Яка завершилася невдалою спробою Голодюка пробити по воротам. А за кілька хвилин помилка Скоби в центрі поля дозволила гостям почати атаку, яку після прострілу Худобяка на 11 метрів завершив Лукас – 0:1.

«Волинь» додала в швидкості і почала заробляти стандарти, майже кожен з яких був небезпечним. Ще активніше почали підключатися до атак флангові захисники і Сімінін під час одного з випадів влучив у штангу. Старанніст господарів таки була винагороджена – після кутового м’яч потрапив до Бікфалві, який навісив у центр штрафного майданчика «Карпат». Кивок головою Лопеса і м’яч влітає у нижній кут воріт Богатінова - 1:1. Отож, Рамон забив перший гол лучан «Карпатам» після повернення «Волині» до Прем’єр-ліги у 2010 році.

Лучани буквально обклали штрафну суперника і почали створювати один за одним моменти. Ерік виконав черговий небезпечний простріл зі штрафного з кута майданчика, Рамон з 25 метрів лівою ногою цілив у дальній кут, Шиков п’ятою цілив у кут після прострілу Шумахера, Суботіч здійснив карколомний прорив через пів поля у супроводі двох захисників, але заробив тільки кутовий.

Героєм матчу міг стати той таки Бікфалві, але після його удару з лінії штрафного на останній хвилині майстерність продемонстрував Богатінов, який в стрибку відбив сильний удар півзахисника. У результаті – нічия 1:1, і це перша нічия двох команд у матчах на елітному рівні.